04 Αυγ

Στοιχηματικές τζούρες πριν τους μεγάλους Ευρωπαϊκούς αγώνες

Καλημέρα σε όλους τους φίλους.

Εύκολα σχετικά πέρασε η μοναδική πρόταση μας την Δευτέρα με το overακι στην Β΄Νορβηγίας. Ελάχιστο το ενδιαφέρον την Τρίτη και ας δούμε 2-3 αγώνες που ξεχωρίσαμε.

Ξεκίνημα από τον αγώνα για τα playoffs ανόδου στην Τσάμπιονσιπ. Ο τελικός των πλέι οφ της Τσάμπιονσιπ χαρακτηρίζεται ως το «ακριβότερο παιχνίδι του κόσμου» και όχι άδικα καθώς ο νικητής υπολογίζεται να εισπράξει μίνιμουμ ένα ποσό της τάξης των 135-160 εκατομμυρίων λιρών εντός του επόμενου έτους, ακόμα κι αν δεν καταφέρει του χρόνου να αποφύγει τον υποβιβασμό (η Μπρέντφορντ θα εισπράξει περισσότερα καθώς δεν έχει συμμετάσχει ξανά στην Πρέμιερ).
Σε απόδοση ξεκάθαρου φαβορί ο άσος. Στην πραγματικότητα, βέβαια, το παιχνίδι είναι πιο αμφίρροπο. Μιλάμε, άλλωστε, για ένα τοπικό ντέρμπι με τεράστιο διακύβευμα ανάμεσα σε δύο ομάδες που ισοβάθμησαν στην κανονική περίοδο. Με το συνδυαστικό 1Χ & Under 3,5.

Στα playoffs ανόδου της Ιταλίας παίζουν για την προημιτελική φάση Κίεβο – Έμπολι. Νοκ άουτ ματς, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση. Δεν υπάρχουν πέναλτι, εφόσον δεν υπάρξει νικητής προκρίνεται η ομάδα που τερμάτισε ψηλότερα στην κανονική περίοδο. Η ισοπαλία στα μεταξύ τους παιχνίδια μοιάζει με συνήθεια που έγινε λατρεία. Τέσσερις σερί ανεξαρτήτως έδρας, τέσσερις στα πέντε τελευταία στη Βερόνα. Ελάχιστες οι διαφορές ανάμεσά τους, σαν πρόωρος τελικός το ματς, αξίζει το ρίσκο σε ένα ακόμα χινάρι για τους ρισκαδόρους, και για τους υπόλοιπους προς το αμφίσκορο.

Από Κίνα δεν θα μπορούσε να πληρώνει πάνω από 1.30 η απλή νίκη της Γκουανγκζού. Είναι καταιγιστική και η έκταση του σκορ σήμερα εξαρτάται αποκλειστικά από τις δικές της ορέξεις. Θεωρούμε ότι θα βρει τους χώρους για να κάνει το παιχνίδι της, καθώς η Σενζέν «μπάζει» και στοχεύει ρεαλιστικά στο επόμενο ματς με τη Χενάν. Λογικό το διπλό με το over. Τέλος στην Β΄Νορβηγίας παίζουν Λίλεστρομ – Σόγκνταλ. Μπορεί η Λίλεστρομ να έμεινε και πάλι μακριά από τη νίκη, όμως ήταν εξαιρετική στην έδρα της φορμαρισμένης Γιερβ. Η Σόγκνταλ είναι ομάδα ψυχολογίας και το νεανικό της σύνολο προέρχεται από εντός έδρας νίκη. Ενδεικτικό το ότι, ο μ.ο. ηλικίας της άμυνας ήταν 20,3 έτη. Ως συνήθως η Λίλεστρομ μπαίνει πολύ δυνατά. Άσος